الگو: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی پلی ، دانشنامه طراحی و توسعه بازی

(ایجاد صفحه خالی)
 
 
(۵ نسخهٔ میانیِ همین کاربر نمایش داده نشده است)
سطر ۱: سطر ۱:
 
+
یه الگو یا پترن، راه حلیه که نه تنها امتحانشو بار ها پس داده، بلکه این امکان رو به طراح میده که چندین بار به شکل های گوناگون به کار بره.
 +
زبان الگو اولین بار در کتاب [https://en.wikipedia.org/wiki/A_Pattern_Language a pattern language] مورد بحث قرار گرفت و کم کم راحشو به مهندسی نرم افزار با عنوان design patterns پیدا کرد.
 +
الگو های عنوان شده در لیست زیر از کتاب Game design patterns الهام گرفته ‌‌شدن. لیست کامل این الگو ها رو میتونین در این [http://virt10.itu.chalmers.se/index.php/Main_Page ویکی] ملاحظه کنین.
 +
با این حال هدف ویکی پلی صرفا ترجمه و خلاصه نویسی این الگو به زبان فارسی نیست، بلکه داشتن نگرشی متفاوت و ایجاد فرصتیه تا در مورد تاریخچه یه الگو، ارتباطش به سبک ها و اصول روانشناسی و کلی حرف ناگفته دیگه هم حرف زده بشه.

نسخهٔ کنونی تا ‏۴ فروردین ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۴۷

یه الگو یا پترن، راه حلیه که نه تنها امتحانشو بار ها پس داده، بلکه این امکان رو به طراح میده که چندین بار به شکل های گوناگون به کار بره. زبان الگو اولین بار در کتاب a pattern language مورد بحث قرار گرفت و کم کم راحشو به مهندسی نرم افزار با عنوان design patterns پیدا کرد. الگو های عنوان شده در لیست زیر از کتاب Game design patterns الهام گرفته ‌‌شدن. لیست کامل این الگو ها رو میتونین در این ویکی ملاحظه کنین. با این حال هدف ویکی پلی صرفا ترجمه و خلاصه نویسی این الگو به زبان فارسی نیست، بلکه داشتن نگرشی متفاوت و ایجاد فرصتیه تا در مورد تاریخچه یه الگو، ارتباطش به سبک ها و اصول روانشناسی و کلی حرف ناگفته دیگه هم حرف زده بشه.

صفحه‌های ردهٔ «الگو»

این ۵ صفحه در این رده قرار دارند؛ این رده در کل حاوی ۵ صفحه است.