برخورد اتفاقی: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی پلی ، دانشنامه طراحی و توسعه بازی

سطر ۱: سطر ۱:
در یک برخورد اتفاقی (Random encounter)، با دشمنان یا [[کارکتر بی بازیکن|کارکتر های بی بازیکن]] به صورت شانسی روبرو میشین، این ملاقات ممکنه مسیر زندگی کارکترتون رو عوض کنه یا صرفا تعدادی [[غنایم]] براتون به ارمغان بیاره. برخورد های اتفاقی از پایه های سبک [[نقش آفرینی]] به حساب میان، با این حال در عناوین اخیر به سختی دیده میشن.
+
در یک برخورد اتفاقی، با دشمنان یا [[کارکتر بی بازیکن|کارکتر های بی بازیکن]] به صورت شانسی روبرو میشین، این ملاقات ممکنه مسیر زندگی کارکترتون رو عوض کنه یا صرفا تعدادی [[غنایم]] براتون به ارمغان بیاره. برخورد های اتفاقی از پایه های سبک [[نقش آفرینی]] به حساب میان، با این حال در عناوین اخیر به سختی دیده میشن.
  
 
== تاریخچه ==
 
== تاریخچه ==
سطر ۱۱: سطر ۱۱:
 
== منابع ==
 
== منابع ==
  
 +
== نام های دیگر ==
 +
Random encounter
  
 
[[Category:مفهوم]]
 
[[Category:مفهوم]]

نسخهٔ ‏۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۲۳:۲۶

در یک برخورد اتفاقی، با دشمنان یا کارکتر های بی بازیکن به صورت شانسی روبرو میشین، این ملاقات ممکنه مسیر زندگی کارکترتون رو عوض کنه یا صرفا تعدادی غنایم براتون به ارمغان بیاره. برخورد های اتفاقی از پایه های سبک نقش آفرینی به حساب میان، با این حال در عناوین اخیر به سختی دیده میشن.

تاریخچه

برخورد اتفاقی، از پدر بازی های نقش آفرینی، Dungeons and dragons ریشه میگیره. این برخورد ها توسط مدیر بازی و با انداختن تاس صورت میگیرن.

استفاده از برخورد

مکان برخورد

طبیعتا این رخداد در مناطق امن از جمله پناهگاه ها صورت نمیگیره. جنگل های متراکم، بیابان های بی آب و علف و یا جاده های فرعی کاندیدهای خوبی میتونن باشن.


منابع

نام های دیگر

Random encounter