غنایم: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی پلی ، دانشنامه طراحی و توسعه بازی

 
(۳ نسخهٔ میانیِ همین کاربر نمایش داده نشده است)
سطر ۱: سطر ۱:
غنایم (Loot)، آیتم های درون-بازی هستن که از کشتن دشمنان بدست میان و [[برداشتنی|قابل برداشتنن.]] غنایم یکی از عناصر [[نقش آفرینی|نقش آفرینیه]] و هسته اقتصادی بازی رو تشکیل میده. آیتم هایی که از غنایم بدست میان، اغلبا بسیار با ارزش تر مواردی ان که از فروشگاه قابل دریافته.  
+
غنایم، آیتم هایی درون-بازی ان که ممکنه از کشتن دشمنان یا بازکردن یه جعبه جادویی بدست بیان. این غنایم [[برداشتنی|قابل برداشتنن.]] غنایم یکی از عناصر [[نقش آفرینی|نقش آفرینیه]] و در اقتصاد بازی نقش مهمی ایفا میکنه. آیتم هایی که از غنایم بدست میان، اغلبا بسیار با ارزش تر از مواردی ان که از فروشگاه قابل دریافته.  
برای ارزش گذاری آیتم ها، و کمک به بازیکن برای تصمیم گیری برداشتن یا برنداشتن غنایم، از [[رنگ کد]] کردن آیتم استفاده میشه.
+
برای ارزش گذاری آیتم ها، و کمک به بازیکن برای تصمیم گیری برداشتن یا برنداشتن، از [[رنگ کد]] کردن آیتم استفاده میشه.
  
 
== غارت نینجایی==
 
== غارت نینجایی==
سطر ۶: سطر ۶:
 
برای حل این مشکل مخصوصا در مبارزات گروهی، سیستم غنیمت بین بازیکنان با رعایت نهایت عدالت طراحی میشه.  
 
برای حل این مشکل مخصوصا در مبارزات گروهی، سیستم غنیمت بین بازیکنان با رعایت نهایت عدالت طراحی میشه.  
  
[[Category:الگو]]
+
 
 +
== نام های دیگر ==
 +
Loot
 +
 
 +
{{Reference}}
 +
[[Category:مفهوم]]

نسخهٔ کنونی تا ‏۲۱ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۱۱:۱۶

غنایم، آیتم هایی درون-بازی ان که ممکنه از کشتن دشمنان یا بازکردن یه جعبه جادویی بدست بیان. این غنایم قابل برداشتنن. غنایم یکی از عناصر نقش آفرینیه و در اقتصاد بازی نقش مهمی ایفا میکنه. آیتم هایی که از غنایم بدست میان، اغلبا بسیار با ارزش تر از مواردی ان که از فروشگاه قابل دریافته. برای ارزش گذاری آیتم ها، و کمک به بازیکن برای تصمیم گیری برداشتن یا برنداشتن، از رنگ کد کردن آیتم استفاده میشه.

غارت نینجایی

در عناوین، چند نفره انبوه آنلاین، تعدادی از بازیکنان دست به دست برد غنایم دیگران میزنن، این حرکت به غارت نینجایی (Ninja looting) معروفه. برای حل این مشکل مخصوصا در مبارزات گروهی، سیستم غنیمت بین بازیکنان با رعایت نهایت عدالت طراحی میشه.


نام های دیگر

Loot

این مقاله فاقد ذکر هرگونه منبع می باشد.