کش مکش: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی پلی ، دانشنامه طراحی و توسعه بازی

(صفحه‌ای تازه حاوی «کش مکش (Rubber banding) میتونه به موارد زیر اشاره کنه: * در بازی های آنلاین ، تاثیری ن...» ایجاد کرد)
 
 
(۶ نسخهٔ میانیِ همین کاربر نمایش داده نشده است)
سطر ۱: سطر ۱:
کش مکش (Rubber banding) میتونه به موارد زیر اشاره کنه:
+
کش مکش میتونه به موارد زیر اشاره کنه:
  
* در بازی های آنلاین ، تاثیری ناخواسته است که یک شی از نقطه ای به نقطه ای دیگه جابجا میشه ، بدون اینکه مسیر بین این دو نقطه رو طی کنه.  
+
* در بازی های آنلاین، تاثیری ناخواسته اس که یک شی از نقطه ای به نقطه ای دیگه جابجا میشه، بدون اینکه مسیر بین این دو نقطه رو طی کنه.  
* در تعادل سازی پویا اشاره داره به قوی تر شدن هوش مصنوعی دشمنان وقتی که در نابرتری قرار دارن و ضعیف تر شدنشون وقتی در برتری هستن. این اصطلاح از بازی های [[مسابقه ای]] ریشه میگیره ، جایی ک خودرو های عقبتر از بازیکن بیش از حد شتاب میگیرن و در عوض خودرو های جلوتر آرام تر حرکت میکنن. این رفتار مشابه اتصال خودرو بازیکن به خودرو رقیب از طریق یه کش است.
+
 
 +
* در [[تعادل سازی پویا]] اشاره داره به قوی تر شدن هوش مصنوعی دشمنان وقتی که در نابرتری قرار دارن و ضعیف تر شدنشون وقتی در برتری هستن. ''این صفحه به این مورد اختصاص داره.''
 +
 
 +
== تاریخچه ==
 +
این اصطلاح از بازی های [[مسابقه ای]] از جمله سری Mario Kart ریشه میگیره، جایی که خودرو های عقبتر از بازیکن بیش از حد شتاب میگیرن و در عوض خودرو های جلوتر آرام تر حرکت میکنن. این رفتار درست مشابه اتصال خودرو بازیکن به خودرو رقیب از طریق یه کشه.
 +
 
 +
 
 +
== پیوند به بیرون ==
 +
پتنت ثبت شده کش مکش رو میتونین در [https://patents.google.com/patent/US7278913 اینجا] ببینین.
 +
 
 +
 
 +
== نام های دیگر ==
 +
Rubber banding
 +
 
 +
== منابع ==
 +
[https://www.giantbomb.com/rubber-band-ai/3015-35/ GiantBomb rubber band AI]
 +
 
 +
[[Category:مفهوم]]

نسخهٔ کنونی تا ‏۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۲۳:۴۹

کش مکش میتونه به موارد زیر اشاره کنه:

  • در بازی های آنلاین، تاثیری ناخواسته اس که یک شی از نقطه ای به نقطه ای دیگه جابجا میشه، بدون اینکه مسیر بین این دو نقطه رو طی کنه.
  • در تعادل سازی پویا اشاره داره به قوی تر شدن هوش مصنوعی دشمنان وقتی که در نابرتری قرار دارن و ضعیف تر شدنشون وقتی در برتری هستن. این صفحه به این مورد اختصاص داره.

تاریخچه

این اصطلاح از بازی های مسابقه ای از جمله سری Mario Kart ریشه میگیره، جایی که خودرو های عقبتر از بازیکن بیش از حد شتاب میگیرن و در عوض خودرو های جلوتر آرام تر حرکت میکنن. این رفتار درست مشابه اتصال خودرو بازیکن به خودرو رقیب از طریق یه کشه.


پیوند به بیرون

پتنت ثبت شده کش مکش رو میتونین در اینجا ببینین.


نام های دیگر

Rubber banding

منابع

GiantBomb rubber band AI