کش مکش: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی پلی ، دانشنامه طراحی و توسعه بازی

(صفحه‌ای تازه حاوی «کش مکش (Rubber banding) میتونه به موارد زیر اشاره کنه: * در بازی های آنلاین ، تاثیری ن...» ایجاد کرد)
 
سطر ۲: سطر ۲:
  
 
* در بازی های آنلاین ، تاثیری ناخواسته است که یک شی از نقطه ای به نقطه ای دیگه جابجا میشه ، بدون اینکه مسیر بین این دو نقطه رو طی کنه.  
 
* در بازی های آنلاین ، تاثیری ناخواسته است که یک شی از نقطه ای به نقطه ای دیگه جابجا میشه ، بدون اینکه مسیر بین این دو نقطه رو طی کنه.  
* در تعادل سازی پویا اشاره داره به قوی تر شدن هوش مصنوعی دشمنان وقتی که در نابرتری قرار دارن و ضعیف تر شدنشون وقتی در برتری هستن. این اصطلاح از بازی های [[مسابقه ای]] ریشه میگیره ، جایی ک خودرو های عقبتر از بازیکن بیش از حد شتاب میگیرن و در عوض خودرو های جلوتر آرام تر حرکت میکنن. این رفتار مشابه اتصال خودرو بازیکن به خودرو رقیب از طریق یه کش است.
+
* در [[تعادل سازی پویا]] اشاره داره به قوی تر شدن هوش مصنوعی دشمنان وقتی که در نابرتری قرار دارن و ضعیف تر شدنشون وقتی در برتری هستن. این اصطلاح از بازی های [[مسابقه ای]] ریشه میگیره ، جایی ک خودرو های عقبتر از بازیکن بیش از حد شتاب میگیرن و در عوض خودرو های جلوتر آرام تر حرکت میکنن. این رفتار مشابه اتصال خودرو بازیکن به خودرو رقیب از طریق یه کش است.

نسخهٔ ‏۶ مهر ۱۳۹۸، ساعت ۱۸:۲۵

کش مکش (Rubber banding) میتونه به موارد زیر اشاره کنه:

  • در بازی های آنلاین ، تاثیری ناخواسته است که یک شی از نقطه ای به نقطه ای دیگه جابجا میشه ، بدون اینکه مسیر بین این دو نقطه رو طی کنه.
  • در تعادل سازی پویا اشاره داره به قوی تر شدن هوش مصنوعی دشمنان وقتی که در نابرتری قرار دارن و ضعیف تر شدنشون وقتی در برتری هستن. این اصطلاح از بازی های مسابقه ای ریشه میگیره ، جایی ک خودرو های عقبتر از بازیکن بیش از حد شتاب میگیرن و در عوض خودرو های جلوتر آرام تر حرکت میکنن. این رفتار مشابه اتصال خودرو بازیکن به خودرو رقیب از طریق یه کش است.